poniedziałek, 2 lipca 2012

Metoda suchego pędzlaJakiś czas temu robiąc generalne porządki znalazłam w szufladzie ramkę z młodzieńczych lat. Z uwagi na jej krzyczący, niebieski kolor przeleżała tam kilka dobrych lat, ponieważ ciągle nie pasowała do ogólnego wystroju salonu. Wyciągnęłam ją z szuflady, popatrzyłam na nią, pomyślałam: "...na biało..." i odłożyłam z powrotem do szuflady. Minął miesiąc. Dzisiaj, pod wodzą impulsu sięgnęłam po nią ponownie z konkretnym już planem działania. Od jakiegoś czasu urzekają mnie prace będące efektem zastosowania metody suchego pędzla. Chciałam tę wiedzę zastosować w praktyce, więc wybór padł na wspomnianą ramkę. Korzystając z Krzysiowej drzemki przystąpiłam do pracy.

Zaczęłam od pomalowania ramki szarą farbą akrylową, jaka pozostała mi po malowaniu doniczki.Gdy ramka wyschła, sięgnęłam po białą farbę akrylową i zanurzyłam w niej koniuszek pędzla. Nadmiar farby usunęłam wycierając pędzel o gazetę, która chroniła przed zabrudzeniem i niemal suchym pędzlem zaczęłam omiatać wystające na ramce kwiatuszki. Oszołomiona patrzyłam, jak błyskawicznie kwiaty nabierały głębi. 

Tak samo omiotłam krawędzie ramki. To była czysta przyjemność i trwało to zaledwie chwilę, zanim ramka była gotowa.

W ramce zagościło zdjęcie mojej ukochanej babci Jadzi.

Ta metamorfoza była wyjątkowo szybka i jak się okazało banalnie łatwa, za to efekt naprawdę mnie zaskoczył. Zresztą sami zobaczcie.Polecam metodę suchego pędzla na czas drzemki Waszych pociech lub na każdą inną wolną chwilę ;)

Pozdrawiam Was gorąco i rzucam się w żar upału za oknem :)

5 komentarzy:

 1. Hola.
  Un trabajo muy bello! Te felicito.
  Feliz semana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gracias.
  Me alegro de que usted es un invitado aquí. Estoy enamorado en España. Lo siento por mi español. Felicitaciones al ganar al partido. Por supuesto, era para España. Su equipo jugó gran ayer.
  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyszło super, rameczka nie do poznania a teraz w niej Babunia to jet to . Całuski pa....

  OdpowiedzUsuń
 4. Rámik je teraz oveľa krajší a máš krásne kreatívne tvorenie.
  Prajem Pekný deň.
  Jana

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tez uwielbiam malowanie przedmiotow i mebli....:) efekt wyszedł cudny, ramka zamieniła sie w slicznie stylową:)

  OdpowiedzUsuń