wtorek, 6 marca 2012

Trzy proste sposoby na dodatki w dziecięcym pokoju

Przyjście na świat małego człowieka to jedno z najważniejszych, o ile nie najważniejsze wydarzenie w naszym życiu. Z tego właśnie powodu przygotowujemy się na nadejście tej chwili bardzo starannie, kupując łóżeczko i wszystkie inne, niezbędne akcesoria. Niekiedy bywa, że brakuje nam pomysłu na własnoręczne dodatki, które uczyniłyby ten pokój wyjątkowym. Oto trzy pomysły, których wykonanie sprawi Wam przyjemność, przy niewielkim nakładzie kosztów.

Ramka

Do wykonania Krzysiowej ramki posłużyła mi ta, którą nasze kocury uszkodziły buszując po domu. Ramka miała stłuczoną szybkę i długo nie wiedziałam co z nią zrobić, aż ujrzałam twórcze dzieło na ulubionym przeze mnie blogu Green Canoe. Wystarczyła falista tektura, kilka ozdobnych klamerek, klej i biała farba akrylowa. Nie minęła godzina i ramka była gotowa. Największą jej zaletą jest możliwość dowolnej aranżacji zdjęć i możliwość obserwowania, jak rośnie nasza pociecha. Dziękuję Asiu za inspirację!

Imię

W internecie można znaleźć mnóstwo aranżacji pokojów dziecięcych i często powtarzającym się motywem jest wyszywane imię dziecka. Ten uroczy dodatek łatwo jest wykonać samodzielnie. Potrzebujemy jedynie resztki materiałów, watę, sznurek oraz wydrukowane imię w wybranej przez nas czcionce i rozmiarze.

Naklejki ścienne

Trzecim sposobem jest nadanie pokojowi kolorowych akcentów. Na szczęście nie oznacza to przemalowywania pokoju, a jedynie drobne zakupy w markecie budowlanym lub przechadzkę po sklepie internetowym. Wybór wzorów i motywów jest ogromny. Począwszy od zwierzątek, poprzez postacie z Disneya, na wzorach kwiatowych kończąc. Udekorowanie pokoju może zająć dosłownie 5 minut, ponieważ wystarczy po prostu przykleić obrazki. Osobiście wybrałam kolorowe kółka, ponieważ żaden z motywów nie przypadł mi gustu. W końcu - w dowolnej chwili mogę zmienić wzór na inny :)

Nad Krzysiem bezustannie czuwa zastęp aniołów :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz